آشنایی کامل نرده چوبی

آشنایی کامل نرده چوبی

  داشتن یک نرده محافظ زیبا و با دوام به زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما کمک بسیار زیادی میکند. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های نرده چوبی آشنا کنیم.

آشنایی کامل نرده چوبی

نرده چوبی چیست

نرده های چوبی یکی از رایج ترین انواع نرده است. راه پله چوبی از پر طرفدارترین متریال مورد استفاده در فضای داخلی خانه است. این نرده ها ارزان قیمت هستند،اما استفاده از نرده چوبی در دکوراسیون منزل یا محیط کار به عنوان عنصر طبیعی فضا را گرمتر و صمیمانه تر نشان میدهد. نرده‌ چوبی در مقایسه با دیگر انواع نرده ها، علاوه بر ایمن سازی پله‌ ها به لحاظ ظاهری، باعث زیباتر شدن و منحصر به فرد شدن فضای ساختمان می شود. نرده های چوبی در انواع اقسام ,اشکال برجسته و غیر برجسته و متریال های متفاوت تولید میشود. اما درمجموع استفاده از نرده‌های چوبي ساده و يا طرح دار امروزه مورد استفاده بيشتري قرار می گیرند : کنده‌کاری، خراطي و يا منبت‌کاری بر روي نرده‌ها می‌تواند به‌صورت دستي و يا با استفاده از ماشین‌های مخصوص انجام شود. ترکیب نرده چوبی با انواع متریال ها باعث سبک منحصر به فرد و خاص می شود : به عنوان مثال استفاده از استیل همراه با نرده چوبی دکوراسیون کلاسیک را به ارمغان می آورد و یا ترکیب فلز با نرده راه پله چوبی به شما سبک مدرن میدهد. جنس‌ های بكار رفته در تهيه نرده‌های چوبي معمولا چوب , روس و راش می باشد که با توجه به محلی که از آن استفاده میشود انتخاب میشوند . برخی از انواع چوب در برابر رطوبت و شرایط جوی ضعیف و برخی قدرتمندتر میباشد. چوب روسي : چوب روسي به رنگ زرد و سبک وزن می باشد.که از درخت كاج، سرو و سوزنی‌برگ‌های فرلاند و روسيه تهیه مشود و در مقابل حشرات مقاوم میباشد. این نوع چوب به سه نوع تقسیم میشود : نوع يك، دو و سه. چوب راش: چوب راش به رنگ كرم مايل به قرمز می بشاد و از قدرت و استحكام بالايي برخوردار است . این نوع چوب از شمال ايران و درختان راش به دست می‌آید. کاربرد نردههای چوب از جنس راش، بدلیل مقاوم بودن در برابر ضربات، معمولا در اماکن تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزای تشکیل دهنده نرده چوبی عبارتند از :

نعلبکی(کفی) , پایه(صراحی) , دست نرده یا دست انداز(Handrail) , ایستگاه (شاه پایه).

نرده چوبی در دو گروه مختلف توزیع میشوند :

نرده ساده : این نوع نرده صاف می باشد و به صورت 90 درجه یا درجه های دیگر به هم متصل میشوند. نرده پیچ : این نرده نیم دایره و فنر مانند است . نرده‌های چوبي می‌توانند در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی عرضه میشوند و نصب سريع و راحتي دارند. از محدودیت بزرگ نرده ‌های چوبی عدم استفاده از آن در محیط باز و بیرون به علت رطوبت و نفوذ حشرات در بافت نرده بوده که همین امر باعث شده تا استفاده از نرده‌های چوب مانند قیل رایج نباشد و بزرگترین ضرر این نوع نرده ها به عبارتی تاب برداشتن است . در پایان میتوان گفت که نرده های چوبی جذابيت و زيبايي مخصوص به خود را دارند و زیبایی منحصربه‌فردی را در محیط ایجاد می‌کنند.  
برچسب : نرده, نرده تراس و حیاط, نرده چوبی, نرده دوبلکسی, نرده راه پله , انواع نرده استیل طرح چوب, قیمت نرده آلومینیوم طرح چوب, قیمت نرده استیل طرح چوب, قیمت نرده چوبی, نرده آلومینیوم طرح چوب, نرده استیل طرح چوب, نرده چوبی, نرده چوبی راه پله, نرده راه پله, نرده راه پله استیل, نرده طرح چوب
 
\